#1 31.07.2007 02:22

[RA] Dallas

Generał

Zarejestrowany: 08.07.2007
Posty: 23

Battefront, a Battlefront II

Chciałbym tutaj opisać zasadnicze różnice pomiędzy Battlefront, a Battlefront II. Otóż kontrast pomiędzy dwoma grami jest niewielki, drugą część raczej nazwałbym dodatkiem do klasycznego Battlefront. Stosunkowo mało wnosi innowacji względem swojej poprzedniczki. Obie gry mają to coś i mają ze sobą wiele wspólnego - nawzajem się uzupełniają. Gry są bardzo udane i jako fan STAR WARS mogę powiedzieć z czystym sumieniem - należy posiadać oba tytuły obowiązkowo.
Druga część nie traci klimatu i trzyma to co najlepsze z jedynki. Battlefront I zaliczyć możemy przede wszystkim do kanonu Civil War - czyli Rebelia vs Imperium Galaktyczne. W drugiej części owszem inspiracja jest zauważalna po przez wkład wszystkich Epizodów, ale największy nacisk położony jest na klimacie Epizodu III (tj. ogólnie Wojna Klonów). I tu już w grę wchodzą gusta - kto lubi jaką "erę". Ja osobiście preferuję "Starą Trylogię". Battlefront II bardziej odsłania nam kulisy Wojny Klonów. Ale to nic straconego, na wielu mapach można rozgrywać Civil War, lub Wojnę Klonów - jest wybór, więc gra trzyma balans pomiędzy tymi dwiema "erami". Świetnym rozwiązaniem są Bitwy Gwiezdne, które są dramatyczne i klimatyczne. To wnosi całkiem nowe oblicze. Można zasiąść za sterami myśliwca i zmierzyć się z przeciwnikami w walce w przestrzeni. Stamtąd można dostać się na statek wroga, przejąć mostek dowodzenia, wyłączyć wieżyczki oraz osłonę i zniszczyć go od środka! Można również pozostać wewnątrz własnego statku i bronić go przed atakami wroga. Wybór jest nasz. Wiele map zostało bez zmian. Szkoda, że zabrakło Bespin czy Dune Tatooine. Zaś niezłymi mapami są - Wnętrze Gwiazdy Śmierci (technicznie nie mam zastrzeżeń, tylko te kolory za ciemne), no i kapitalny Tantive IV (kto pamięta pierwsze minuty akcji w Epizodzie IV - ten wie o co chodzi ) Innowacją są rozbudowane tryby gry na poszczególnych mapach. Poprawiono bugi, pewne rzeczy od strony technicznej, graficznej, dźwiękowej. Można śmiało grywać jednocześnie w obie gry. Tak jak wspomniałem, doskonale się uzupełniają. Dwójka zwłaszcza przez dodanie Bitw Gwiezdnych.

Co wnosi Battlefront II względem Battlefront'a:

- Zabieg kosmetyczny (ogólnie gry i poszczególnych map).

- Nasza postać może teraz szybko biegać i robić przewrót.

- Można wcielić się w Jedi, toczyć pojedynki na miecze świetlne.

- Co najbardziej zauważalne - Wspaniałe Bitwy Gwiezdne.

- Nowe mapy (w sumie najwięcej z Epizodu III).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Tak bardzo tęsknię, on boi się angażować sf jak szybko uzupełnić klaser siewca śmierci www.sp2lublin.pun.pl tapety samsung wawe3